ODALARIMIZ
 
Yurdumuz, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışmaktadır ve MEB tebliğlerine göre yönetilmektedir. 
Odalarımız,4- 6 kişilik olup 24 saat sıcak su, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık ve telefon bulunmaktadır.

Odalarımız dışında Yurt kantini, etüt salonu, uydu bağlantılı TV, bilgisayarlı internet salonu ile hizmet vermekteyiz.Isınma sistemimiz kalorifer olup, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir.
Yurdumuzda uygulanmakta olan kurallar, giriş-çıkış saatleri ve disiplin yönetmeliği bu tebliğler esas alınarak hazırlanmıştır. Ancak, öğrenci talepleri ve koşullar göz önünde bulundurularak bu tebliğler esnek tutulmaktadır.

HİZMETLERİMİZ
• Sabah kahvaltısı -akşam yemeği
• Odalarda hem ücretsiz hemde kablosuz internet erişimi 
• Etüt Odası, kütüphane 
• Uydu yayınlı televizyon
• Günlük temizlik hizmetleri
• 24 Saat sıcak su
• Çamaşırhanede, çamaşırmakinası ve kurutma makinası imkanı,
• Ütü imkanı
• Dvdili Tv Salonu
NEDEN YURT & NEDEN ÖZEL ARI ERKEK ÖĞRENCİ YURTLARI ?

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin ilk aklına gelen "Nerede kalacagım? sorusu kolayca; "YURT ya da EV" olarak cevaplandırılır.Sizin için, hangisinin daha avantajlı ve doğru tercih olduğuna bir bakalım. Evde kalmak isteyen öğrenci, tanımadığı bir çevrede öncelikle; 
• Ev bulmak, 
• Kiralamak, 
• Temizlemek, 
• Eşya satın almak, 
• Döşemek(vb.) gibi sıfırdan bir ev kurmanın zorluklarıyla birlikte, bunun yüksek parasal maliyetini de karşılamak durumundadır. Bu zorluklar bir şekilde aşılmış olsa bile,evde kalan öğrenci: 
• Yemek, 
• Çamaşır, 
• Bulaşık, 
• Temizlik, 
• Sosyal çevre bulma, gibi zaman kaybettiren; bunlardan daha da önemlisi, 
• Güvenlik gibi yaşamı doğrudan etkileyen, büyük sorunların sürekli baskısı altında kalmaktadır.
Bu nedenlerledir ki biz size:çok daha güvenli bir ortamda; daha ekonomik,daha rahat,daha sorunsuz yaşanan yurtlarımızı öneriyoruz.Çünkü: 
• Yurtlarımızda evde yaşanan sorunların hiç birisi yaşanmaz. 
• Yurtlarımızda yemek yapma,bulaşık yıkama sorununuz olmaz. 
• Çamaşır makineleri ve ütü odaları sayesinde çamaşır derdiniz olmaz. 
• Görevliler odanızı temizlediği için temizlik probleminiz olmaz. 
• Kira,elektrik,su,telefon,internet faturaları yatırmak için zaman kaybınız olmaz. 
• Bunlardan artan zamanı da çalışma ve etüd odalarında,gelecekteki başarınızı şekillendirmek için kullanabilirsiniz. 
Ayrıca:24 saat sıcak su ve kalaorifer için ekstra bir ödeme yapmadan; gece-gündüz görevlileri, parmak izi tanıma ve kurulu kamera sistemiyle sağlanan güvenli bir ortamda; ilgi ve tercihlerinize göre sizi kabul etmeye hazır bir sosyal çevre içinde, çok daha ekonomik, çok daha kaliteli bir yaşam, sizi beklemektedir. 
Üniversiteyi kazandınız, işin kolay kısmını hallettiniz. Evet evet kolay kısmını geride bıraktınız. Üniversiteye kaydınızı yaptınız, sıra kafanızı kemiren sorunun cevabını bulmaya geldi. 

ÖZEL YURT MU, YOKSA EV Mİ ?

Bizde üniversiteyi yeni kazandığımız zamanlar sizlerle aynı duyguları paylaştık. Kendimize göre doğru bildiğimiz yanlışları yaparak doğrulara ulaşmaya çalıştık ama bu süre içerisinde zamanımızı boşa harcadık. Çok şanslısınız ki internet üzerinde sizi bilgilendirebilecek, ışık tutabilecek hazır bilgiye ulaşmak çok kolaylaştı.
Biz size yurtta kalmanız evde kalmanızdan daha avantajlı demektense, üniversite hayatımız boyunca gördüklerimizi, yaşadıklarımızı anlatacağız ve kararı size bırakacağız. Özel yurtlar, her sene kayıt döneminden önce öğrencilerine rahat ve konforlu bir ortam sunabilmek için kendilerince eksiklerini giderir, yatak, baza ve öğrencinin kullanımına sunabileceği tüm eşyaları yenilerler. Yıpranmış, eskimiş eşyaları kullanımınıza sunamazlar, sunsalarda kayıt dönemi yurtları gezerken siz seçici davranabilirsiniz. 
Evde kalacaksanız, öğrencilik gelirlerine göre alabileceğiniz yeni eşyaları alır, geri kalanı nasıl kullanıldığını bilmediğiniz ikinci el eşya satan yerlerden temin etmeye çalışırsınız. Ailenizi ziyarete gittiğinizde, ya da birkaç günlüğüne öğrenci evinizden ayrılıp eve geri geldiğinizde yatağınızda ev arkadaşınızın misafiri olarak gelmiş tanımadığınız birisini bulma ihtimali varken, bu ihtimal özel bir yurtta yoktur. 

Eğer ev arkadaşlarınız ile birde bölümleriniz farklıysa, sınav tarihleriniz de farklı olacak, o yüksek sesle film veya bir eğlence programı izlerken siz ders çalışamayacaksınız. Fakat özel bir yurtta ya odanızda ders çalışırsınız ya da ders çalışmak için özel hazırlanmış etüt salonlarını kullanırsınız. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda ev arkadaşınızı değiştirmek zor olsa da, özel yurtta anlaşamadığınız oda arkadaşınızı ya da odanızı değiştirebilirsiniz. Kira zamanı geldiğinde ev arkadaşınızın kendisine gönderilen harçlığı hesapsızca harcadığı için kapınıza gelen ev sahibini boş çevirmemek için onun yerine siz kendi harçlığınızdan takviye edesiniz, siz bu durumda harçlıksız kalır ve sıkıntı çekerken, özel yurtta aidatınızı verir, aidat vermeyen bir kişinin sorumsuzluğu sizi alakadar etmez.

Ders çıkışı yurda geldiğinizde hemen yemekhaneye giderek yemeğinizi yiyip istirahate çekilirken, evde kalan arkadaşınız eve geldiğinde yemek yapmak için ilk önce bir önceki günden kalan bulaşıkları yıkamakla uğraşır.

Özel bir yurtta, özellikle hafta sonları sabah kalktığınızda kahvaltınızı yapıp güne başlarken, evde kalan arkadaşınız, arkadaşlarının kalkmasını bekler, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeğini bir arada çıkabilir. 
Ev arkadaşınızın kız arkadaşı gelecekse, birkaç gün konaklayacağınız bir yer bulmak zorunda kalırken, korkmayın özel yurtta böyle bir şeyle karşılaşmayacaksınız. Wc, banyo, mutfak ve ortak alan temizliğin sırası veya temizlik yaptın yapmadın mevzuu tartışılırken, özel yurtta bu alanlar çoktan temizlenmiş, yeni verilen nevresimlerinizde mışıl mışıl uyuyor olacaksınız. 

En kötüsü, can ciğer kuzu sarması olduğunuz, yurtta veya okulda beraber olduğunuz, en iyi arkadaşınızla evde kalırken çıkarlarınız kesiştiğinde veya bulaşık sırası yüzünden tartışıp küsebilir, vize veya final haftası ders çalışmanız gerekirken kalacak ev arıyor olabilirsiniz. Yazımızı Mevlana’nın bir kıssası ile sonlandıralım; Mevlana ve müritleri bir gün yolda yürürken koyun koyuna yatmış, öyle samimi öyle sıcak öyle dostane görünen birkaç köpeğe rastlarlar. Müritleri Mevlana’ya: “Efendim şunlardaki arkadaşlığı, içtenliği görüyor musunuz?” derler. Mevlana o an taşı gediğine kor: “Onların arasına bir kemik atın da o zaman görün onlardaki dostluğu.” İşte köpekler için kemik neyse insanlar için de para odur maalesef.

ARI ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Kadıköy Erkek Yurdu